کد خبر: 405214
۰
۰
نسخه چاپی

رئیسی: غزه نماد سقوط اخلاقی غرب است

به گزارش قم پرس در پی تشدید تنش‌ها در غرب آسیا، عصر امروز نشست فوق‌العاده اعضای بریکس با محوریت «توقف ماشین جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در نوار غزه» روز سه‌شنبه ۳۰ آبان برگزار شد و سران بریکس و اعضای بریکس پلاس در این نشست مواضع خود را پیرامون حمایت از مردم مظلوم غزه بیان کردند.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در نشست مجازی و فوق العاده گروه بریکس با موضوع غزه در سخنانی گفت: در جنگ غزه هدف رژیم صهیونیستی پاکسازی جمعیت غزه است و ریشه جنگ در تداوم اشغال است.

وی افزود: برخلاف تبلیغات اسرائیل دفاع مشروع اقدام وحشیانه آنها نیست، بلکه دفاع مشروع دفاع مردم غزه از سال‌ها اشغالگری رژیم صهیونیستی است.

رئیس جمهور تاکید کرد: رژیم صهیونیستی با چراغ سبز آمریکا علیه مردم غزه اعلام جنگ کرده است. رژیمی که مسلماً به سلاح‌های کشتار جمعی شیمیایی و اتمی مجهز است و قطعاً این رژیم علیه صلح جهانی است.

رئیسی اذعان داشت: نسل کشی و کودک کشی فلسطینی‌ها در غزه جاری است و تاکنون بالغ بر ۴۱ هزار واحد مسکونی به طور کامل و ۶۰ درصد نوار غزه به صورت جدی آسیب دیده است. همچنین ۱۴ هزار نفر کشته که ۵۵۰۰ نفر کودک هستند.

وی ادامه داد: آمریکا و غرب با ایجاد آتش بس مخالفت می‌کنند و همه راه‌های ارتباطی به غزه را بسته و سازمان ملل را فلج کرده اند.

رئیسی گفت: غزه نماد سقوط اخلاقی غرب است.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا تمام سازمان‌های بین المللی را بی‌خاصیت و بی‌هویت کرده است، گفت: ایران از اعضای بریکس و دولت‌ها می‌خواهد برای حفظ امنیت و برپایی عدالت و مبارزه با تبعیض نژادی در جهان بپا خیزند و از تمام توان سیاسی و اقتصادی خود برای فشار بر رژیم صهیونیستی و حامیان غربی استفاده کنند.

وی گفت: آمریکا تمام سوخت این جنایت‌ها را تأمین می‌کند. آمریکا دیگر اعتباری بین مردم جهان ندارد.

در حال تکمیل...

دبیرسرویس: #ساراپشوتن_فرد

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید