کد خبر: 410170
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی برگزار می شود

به گزارش قم پرس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری این فراخوان با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با همکاری مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و بنیاد ملی علم ایران اعلام شد.

هدف از این فراخوان بهره‌مندی از ظرفیت اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و تقویت و تشویق جامعه دانشگاهی در حمایت از «طرح‌های پژوهشی اعضای هیأت علمی» و «دوره‌های پسادکتری» در راستای نیازهای کشور در صنعت ارتباطات و متناسب با اولویت‌های ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات و نیز شرکت همراه اول در سطح ملی و بین‌المللی می‌باشد.

متقاضیان طرح‌های پژوهشی باید از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی مورد تأیید «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» و «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» باشند. متخصصان غیر هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند به عنوان همکار در طرح‌ها حضور داشته باشند.

سقف حمایتی از طرح‌های پسادکتری به صورت حق‌الزحمه پژوهشگر پسادکتری ۸۰ درصد حقوق استادیار پایه یک، مسئول طرح ۲۰ میلیون تومان و همچنین هزینه اجرای طرح تا سقف ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

سقف حمایتی مشترک از طرح های پژوهشی که شامل یک استاد یا بیش از آن از یک دانشگاه هستند، حداکثر یک میلیارد تومان است. بیش از یک استاد از چند دانشگاه مختلف هستند، حداکثر دو میلیارد تومان است و در نهایت حمایت از طرح‌هایی که تا TRL ۳ هستند حداکثر دو میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی برگزار می شود

فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی برگزار می شود

حمایت از دوره‌های پسادکتری با موضوعات زیر خواهد بود:

سرویس‌های نوین شبکه
سامانه‌ها و تجهیزات شبکه
شبکه دسترسی رادیویی

حمایت از طرح‌های پژوهشی در محورهای زیر صورت خواهد گرفت:

- Cell- Free Massive MIMO
- Reconfigurable Intelligent Surfaces (RIS)
- High Altitude Platform Systems (HAPS)
- Massive MIMO (mMIMO)
- Beamforming
- FSO ۱۰۰ Gbps/ Long Range
- MMWave Cellular Network
- TeraHertz Communications

متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر تا ۱۵ اسفند ماه فرصت دارند با شماره‌های ۰۲۱۸۲۱۶۱۱۵۷ و ۰۹۱۲۶۰۲۷۸۸۹ تماس گیرند و یا با نشانی ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید سؤالات خود را مطرح و با مراجعه به سایت insf.org، نسبت به ثبت تقاضای طرح‌های پیشنهادی خود اقدام کنند.

دبیرسرویس: #هادی_اسماعیلی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.