کد خبر: 410396
۰
۰
نسخه چاپی
مدیر منطقه سه قم مطرح کرد؛

بهره‌برداری از کمربندی جدید بلوار شهید خداکرم قم در نیمه نخست سال آینده

مدیر منطقه سه شهرداری قم از پایان خاک‌برداری و خاک‌ریزی کمربندی موازی بلوار شهید خداکرم خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری جدول‌بندی این بلوار تمام خواهد شد و امید است در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۳ افتتاح شود.

بهره‌برداری از کمربندی جدید بلوار شهید خداکرم قم در نیمه نخست سال آینده

به گزارش قم پرس ; مهرداد روحانی وزیری در گفت‌وگویی اظهار داشت: یکی از ورودی‌های مهم شهر بلوار شهید خداکرم بوده که ترافیک سنگینی دارد که برای برطرف کردن این قبیل مشکلات برنامه‌ریزی‌شده و در کل ۸ پروژه برای این بلوار تعریف شده است.

وی با بیان اینکه مسیر رفت کند‌رو به‌طور کامل در این بلوار ایجادشده و ۴ دوربین کنترل سرعت نصب شده تا بحث آرام‌سازی ترافیک صورت بگیرد، افزود: زیر‌سازی آسفالت مسیر برگشت از میدان شهید اوسطی تا پل دستغیب نیز به طور کامل اجرایی شده است.

مدیر منطقه سه شهرداری قم ادامه داد: بیش از ۱۰ هزار تن، آسفالت برای این پروژه توزیع‌شده که ۳/۵ کیلومتر، طول مساحت آن بوده و با بودجه‌ای بالغ‌بر ۳۰ میلیارد تومان به پایان رسیده است.

وی از دیگر کارهای انجام‌شده در بلوار شهید خدا‌کرم را خط‌کشی معابر و عدم ترافیک خواند و ابراز کرد: بلوار شهید خدا‌کرم جزو پرترددترین و پرحادثه‌ترین بلوارها در قم است، ازاین‌جهت اخیراً 4 سرعت‌کاه در مسیر رفت این بلوار قرار داده شده است

روحانی وزیری به پل عابر پیاده اشاره کرد و گفت: با توجه به تعدد پل‌های عابر پیاده در این مسیر به دلیل ایمنی عبور عابرین پیاده در زیر این پل‌های عابر پیاده، نرده‌گذاری‌هایی صورت گرفته است.

وی به دیگر پروژه مهم این محور اشاره کرد و گفت: جاده موازی بلوار خدا‌کرم (کمربندی) که حدفاصل بلوار شهید رجایی تا کمر‌بندی امام‌علی(ع) است طراحی و پیشنهاد آن از سمت منطقه مطرح و قرارداد آن نوشته شده است که اجرای آن در موضوعات ترافیکی بسیار مؤثر است.

مدیر منطقه سه شهرداری قم ادامه داد: از شهرک شکوهیه، شهرک صنوف، سازمان میادین میوه و تره‌بار ترافیک سنگینی در مسیر برگشت، خصوصاً در ساعت پیک (بعد از ظهرها) و روزهای اعیاد و مراسمات خاص ایجاد می‌‌شود که با افتتاح این مسیر، مشکل ترافیک حل می‌گردد.

وی طول این کمربندی را حدود ۲۲۰۰ متر و عرض آن را ۵۵ متر خواند و افزود: در سال جاری ۳۰ میلیارد به این پروژه اختصاص داده شده و در سال آینده با پیش‌بینی این‌که با این رقم به اتمام نخواهد رسید؛ ۳۰ میلیارد دیگر برای سال ۱۴۰۳ در نظر گرفته شده است.

روحانی وزیری در ادامه مطرح کرد: این بودجه هنوز مصوب نشده، اما جا دارد از معاونت فنی اجرایی و از مالکین اراضی که بعضاً در مسیر قرار دارند و اداره کل راه‌آهن تشکر کرد.

مدیر منطقه ۳ شهرداری قم افزود: عمده خاک‌برداری و خاک‌ریزی این کمربندی انجام‌شده و امید است تا پایان سال جدول‌بندی آن به‌صورت کامل تمام شود و تا ۶ ماه نخست سال آینده افتتاح شود.

وی عنوان کرد: یکی از پیشنهادات در بلوار خدا‌کرم این است که کل ماشین‌های سنگین از کمربندی جدید در حال احداث، یعنی از بهشت معصومه ورودممنوع گذاشته شود؛ که در حال حاضر قابل‌اجرا نیست ولی با احداث این کمربندی، بالغ‌بر ۷۰ درصد مشکلات بلوار شهید خدا‌کرم مرتفع خواهد شد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید