کد خبر: 410409
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

برگزاری اولین رویداد مربی‌شو برای مهارت‌افزایی کتابداران

به گزارش قم پرس، رویداد «مربی شو» در راستای توسعه عدالت آموزشی و فرهنگی با هدف مهارت‌افزایی کتابداران و اعضای کتابخانه‌های عمومی کشور، شبکه‌سازی بین کتابداران، اعضا و مربیان به منظور مولدسازی و فعالیت اجتماعی و اقتصادی، توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می‌شود. به گفته برگزارکنندگان رویداد مذکور، در آن کلیدهای فنون تدریس، کسب‌وکار، جذب مخاطب و چگونگی کسب درآمد از مهارت آموزش داده می‌شود.

برای شرکت در این رویداد شرکت‌کنندگان باید پس از تکمیل فرم ثبت نام در وب سایت رویداد مربی شو، ویدیویی سه دقیقه‌ای در معرفی خود و مهارت خود ارسال کنند. شرکت‌کنندگان در زمان تکمیل فرم چنانچه دارای صفحه مجازی با مخاطب بیش از پنج هزار عضو هستند، لازم است نشانی صفحه و شرحی از توانمندی خود ارائه دهند. آثار ارسالی توسط اساتید متخصص هر حوزه بررسی می‌شود و پس از تأیید به مرحله بعد راه می‌یابد.

در گام دوم، دوره‌های آموزشی مجازی رویداد با حضور اساتید و مربیان برجسته در اصول تربیت مربی، برگزار خواهد شد. دوره «طراحی دوره آموزشی از طریق هوش مصنوعی و کارگاه یادگیری تعاملی» با تدریس محمد نیرو؛ دوره «مهارت های ارتباطی» با تدریس سیدمحمد موسوی؛ دوره «طراحی و ساخت اعتبار و جایگاه شخصی» با تدریس مرتضی تسخیری؛ دوره «فن بیان و زبان بدن» با تدریس امید فدایی‌منش؛ دوره «روش‌های برنامه‌ریزی و رشد فردی» با تدریس زهرا نجاری؛ دوره «مدیریت شبکه‌های اجتماعی» با تدریس صادق نیکو؛ دوره «اصول خوش‌پوشی» با تدریس بهار غفارزاده و دوره «تصویربرداری و تدوین با تلفن همراه» با تدریس فاطمه انصاری، برگزار می‌شود.

در گام سوم و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، شرکت‌کنندگان ۳۰ روز فرصت دارند با استفاده از آموزش‌های دریافت شده، نسبت به طراحی طرح درسی مختصر (تا ۵۰۰ کلمه) و تهیه ویدیو از تدریس کارگاهی خود به مدت ۴۵ تا ۹۰ دقیقه اقدام کنند. سپس با تشکیل تیم داوران و مصاحبه با شرکت‌کنندگان، بررسی نهایی صورت گرفته و نفرات برتر معرفی می‌شوند. در ادامه تعدادی از شرکت‌کنندگان که مورد تأیید باشند، به عنوان مربی در پلتفرم هانیل انتخاب می‌شوند. گام نهایی، جشن امضای قرارداد تدریس و ایجاد حساب کاربری ویژه مربیان در هانیل خواهد بود.

علاقه‌مندان به شرکت در رویداد «مربی شو» می‌توانند تا سوم اسفندماه ۱۴۰۲ نسبت به ثبت نام در این رویداد اقدام کنند. نتایج داوری مرحله اول و اسامی افراد منتخب برای ارسال طرح درس و ویدیوی نمونه تدریس، تا ۲۱ اسفندماه از طریق پیامک اعلام می شود. نتایج داوری ثانویه، ۱ اردیبهشت ماه و نهایتاً جشن رویداد «مربی شو»، مصاحبه جذب مربی هانیل و اعطای جوایز برگزیدگان، ۱۲ اردیبهشت ماه، طی مراسمی برگزار می شود.

شرکت در این رویداد رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رویداد «مربی شو» و کانال بله با شناسه hanil_life مراجعه کنند.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.