کد خبر: 413117
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

چاپ کتاب خاطرات سهیل اسعد از آرژانتین و لبنان

به گزارش قم پرس، کتاب «تولد در سرزمین مارادونا» نوشته مهری السادات معرک نژاد به‌تازگی توسط انتشارات عهدمانا منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب دربرگیرنده خاطرات سهیل اسعد پژوهشگر و مجری تلویزیون است که به‌عنوان یک‌مسلمان آرژانتینی در ایران و جهان شناخته می‌شود.

به گفته ناشر اثر، اگرچه نام این کتاب شاید مخاطب را به یاد فوتبال و فوتبالیست‌ها بیندازد، اما در واقع این کتاب خاطرات یک هنرپیشه تئاتر است که در آرژانتین متولد شده و اطلاعات چندانی از اسلام ندارد و طبیعتاً در قید و بند دین و احکام دینی نبوده، حالا اما او یک مبلغ دینی است که ما آن را به اسم سهیل اسعد می‌شناسیمش.

کتاب «تولد در سرزمین مارادونا» دربرگیرنده خاطرات سهیل اسعد است که از آرژانتین شروع شده و تا لبنان و بعدها ایران ادامه پیدا می‌کند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«فوتبال توی آرژانتین یک فرهنگ است، یک فرهنگ جدانشدنی. هر پسربچه‌ای که توی این کشور به‌دنیا می‌آید همه برایش آرزوی مارادونا شدن دارند. آن‌قدر فوتبال مهم است که در هر محله‌ای یک استادیوم بزرگ و کامل فوتبال هست. ساعت پنج به بعد که بچه‌ها از مدرسه می‌آیند و استراحت می‌کنند، شهر یک‌دست می‌شود زمین فوتبال. اما من از همان ده‌دوازده‌سالگی علاقه‌ای به فوتبال نداشتم. عصرها بعد از مدرسه می‌رفتم درِ مغازه پدرم و بعد از دو سه ساعت، راهی باشگاه جودو می‌شدم؛ باشگاهی که صد متریِ مغازه بود…»

این‌کتاب با ۱۶۰ صفحه و قیمت ۱۲۸ هزار تومان عرضه شده است.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.