کد خبر: 413124
۰
۰
نسخه چاپی

آیین‌نامه فعالیت‌های حوزه خدمات عمومی تصویب شد

به گزارش قم پرس «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با برگزاری جلسه فوق العاده دیروز هیأت دولت، جلسه امروز هیأت وزیران چهارمین جلسه در سال ۱۴۰۳ بود که برگزار شد؛ در جلسه امروز هیأت دولت، وزرا گزارش‌هایی در خصوص خدماتی که در ایام نوروز به مردم داشتند، ارائه کردند.

وی افزود: در بخش گردشگری، حمل و نقل ریلی، زمینی، هوایی و دریایی وزیر گردشگری و نیز وزیر راه و شهرسازی گزارش‌هایی ارائه کردند. جا دارد از همه عزیزانی که در ایام نوروز خدمات خود را به مردم ارائه کردند، تشکر کنیم؛ از جمله از نیروهای هلال احمر و انتظامی که که باید به آن‌ها خدا قوت گفت.

بهادری جهرمی با اشاره به مصوبات جلسه امروز هیأت دولت اظهار کرد: آئین‌نامه فعالیت‌های حوزه خدمات عمومی که خدمات به مردم ارائه می‌شود، تصویب شد به گونه‌ای که در حوزه‌های آموزشی، بهداشتی، درمانی، ورزشی و فرهنگی و غیره که لازم است ساخت و سازهایی در این حوزه‌ها انجام بگیرد، آنان از پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی معاف شدند، تا هزینه تمام شده این ابنیه‌ها به شرط آنکه به صورت دائمی در اختیار این حوزه‌ها باشند، از حق ارائه حق بیمه معاف شدند.

وی ادامه داد: امروز اولین اساسنامه یک سازمان توسعه‌ای برای یک پارک علم و فناوری پردیس به تصویب رسید که بر این اساس پارک علم و فناوری پردیس این مجوز را دریافت کرد که بتواند در همه حوزه‌های مالی، سرمایه گذاری، مشارکت اقتصادی برای تأمین مالی برای توسعه این پارک فعالیت اقتصادی تحت یک شرکت مستقل عمل کند.

بهادری جهرمی در ادامه تصریح کرد: سه آئین نامه دیگر در حوزه نخبگان داشتیم. آئین نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی اصلاح شد تا حمایت مؤثرتری از این نخبگان داشته باشیم. دو آئین نامه دیگر در حوزه وزارت کشور و وزارت نفت اصلاح شد و موانع پیش راه آنها برداشته شد. وزارت نفت مکلف شد نسبت به ایجاد و راه اندازی و تکمیل زنجیره ارزش مجتمع‌های پتروشیمی و پتروپالایشگاهی با بهره گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در داخل کشور اقدام کند یا از طریق صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، سازوکاری برای انواع ضمانت نامه‌های قراردادی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در حوزه صنعت نفت داشته باشد تا با سرعت بیشتری برای جهش تولید از مجموعه‌های تولیدی داخلی بویژه مجموعه‌های دانش بنیان حمایت داشته باشند.

دبیرسرویس: #ساراپشوتن_فرد

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید