کد خبر: 419100
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

کتاب چالش های توسعه به روایت سیاستگذاران سرشناس منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر کتاب «چالش های توسعه به روایت سیاستگذاران سرشناس»، ازسوی انتشارات مؤسسه مطبوعاتی بازار پول و ارز وارد بازار نشر شد. این کتاب، ترجمه یکی از پروژه‌های بانک جهانی است که با دعوت از سیاستگذاران به نام کشورهایی که در دهه ۱۹۹۰ اصلاحات و توسعه اقتصادی را در دستور کار داشتند، تجربه آنها را با دیگران به اشتراک گذاشته است.

کتاب «چالش های توسعه به روایت سیاستگذاران سرشناس» منتشر شد

«چالش های توسعه به روایت سیاستگذاران سرشناس» که توسط دکتر جعفرخیرخواهان ترجمه و ازسوی انتشارات مؤسسه مطبوعاتی بازار پول و ارز منتشر شده، چکیده تجربه ۱۴ سیاستگذار سرشناس از اصلاحات و توسعه اقتصادی است. سیاستگذارانی که مسئول اجرای پروژه‌های توسعه‌ای در ۱۱ کشئور جهان در دهه ۱۹۹۰ میلادی بوده‌اند. این سیاستگذاران برجسته از کشورهای آمریکا، روسیه، برزیل، هند، چین، آرژانتین، ترکیه، شیلی، اردن، غنا و لهستان در دهه ۱۹۹۰ میلادی هر یک در مسئولیت‌های مهمی از رئیس جمهور تا وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی راهبر مسیر توسعه و اصلاحات اقتصادی دراین کشورها بوده‌اند و دراین کتاب تجارب خود را می‌گویند.

آنها به این پرسش اساسی پاسخ داده‌اند که آیا اکنون همین سیاست‌ها را اجرا می‌کردند یا نه؟ پس از آنکه این سیاستگذاران تجربه خود را بیان کرده‌اند، دو اقتصاددان این سخنان را مورد نقد قرارداده اند، روشی که به جذابیت کتاب افزوده است.

دبیرسرویس: #جوادمحمدی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.