کد خبر: 419168
۰
۰
نسخه چاپی

ساخت فرهنگسرای شهریار قم به مراحل پایانی رسید

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: پروژه ساخت فرهنگسرای شهریار قم در منطقه شش در مراحل پایانی ساخت و تأمین تجهیزات قرار گرفته است.

ساخت فرهنگسرای شهریار قم به مراحل پایانی رسید

به گزارش قم پرس؛ عباس حلوایی زاده درخصوص پروژه‌های در دست‌ساخت در شهر قم اظهار کرد: در حال حاضر تکمیل ساختمان فرماندهی آتش‌نشانی قم با بودجه ۷۵ میلیارد تومان در کنار بلوار پیامبر اعظم (ص) آغازشده است.

وی افزود: سال گذشته آشیانه ساختمان فرماندهی آتش‌نشانی راه‌اندازی شد و قرار است در این ساختمان تمامی بحث‌های مربوط به مدیرعاملی سازمان، موضوعات اداری و حقوقی و آموزشی و فرماندهی همه در این مکان انجام شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: این ساختمان شامل زیرزمین، همکف و چهار طبقه روی بنا طراحی‌شده است.

حلوایی‌زاده با اشاره به اهمیت نوسازی ایستگاه‌های آتش‌نشانی در شهر قم، خاطرنشان کرد: نوسازی ایستگاه شماره ۳ آتش‌نشانی در دستور کار است که بالغ‌بر ۱۳ میلیارد تومان بودجه برای این منظور در نظر گرفته‌شده و طی ماه‌های آینده تکمیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: فاز نخست سایت تمرینی و آموزشی آتش‌نشانی در بلوار آیت‌الله بروجردی که شامل محوطه‌سازی و احداث سوله می‌شود در دستور کار است. بودجه این پروژه نیز بالغ‌بر ۴۷ میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده و امید است تا اواسط سال جاری به بهره‌برداری برسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه یکی از کارهای بسیار مناسب ساخت فرهنگسرای شهریار در محله بلوار کارگر در منطقه ۶ است، گفت: این پروژه پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد و لوازم و تجهیزات موردنیاز برای آن خریداری‌شده است.

حلوایی‌زاده با اشاره به اجرای سیستم‌های سرمایش و گرمایش در این ساختمان، تصریح کرد: در حال حاضر قسمت نما بالغ‌بر ۹۵ درصد انجام‌شده و ساخت این مجموعه به مرحله نازک‌کاری رسیده است، مسائل مربوط به سالن آمفی‌تئاتر نیز در حال انجام است تا این پروژه نیز در اواسط سال تکمیل می‌شود.

وی اضافه کرد: مجموعه فرهنگی ورزشی بلوار امام موسی صدر پروژه دیگری است که بالغ‌بر ۹۶ میلیارد بودجه به خود اختصاص داده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه مجموعه فرهنگی ورزشی بلوار امام موسی صدر شامل استخر کودکان، سونا، جکوزی و آب‌درمانی می‌شود، گفت: سازه‌های استخرها در حال تکمیل است و موتورخانه نیز در مراحل پایانی است تا پس از آن ساخت طبقه منفی یک و همسطح در دستور کار قرار گیرد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید